2737 actieve gebruikers

Inloggen bestaande gebruiker

Aanmelden nieuwe gebruiker

Naar mobiele versie


Antwoorden van 17-07-2025 (niveau 1)



eerdere test 17 JUL latere test
(klik op een pijltje om naar een andere datum te bladeren)


De deelnemers op niveau 1 hebben de test van 17-07-2025 zo ingevuld:



Genesis, het eerste Bijbelboek, vertelt het verhaal van Noach die met zijn gezin een grote overstroming overleeft.

Waar lijkt zijn boot het meest op?



1 % (afgerond)Op een zeilboot.
Op een vlot.
99 % (afgerond)Op een woonark. 
Op een vissersboot.

Het vaartuig dat Noach moest maken wordt 'ark' genoemd (Genesis 6:14), wat 'kist' betekent. Het was niet nodig dat deze ark kon navigeren en daarom hoefde hij geen 'boot-vorm' of zeilen te hebben. Ondanks zijn simpele vorm was het een flink vaartuig van wel 150 meter lang (Genesis 6:15).



Zie ook de pagina Genesis.
Zie ook debijbel.nl.
Zie ook christipedia.nl.



Als het volk Israël na een lange woestijnreis bij het beloofde land komt, worden er verkenners (spionnen) uitgezonden om het land te bekijken. Zij krijgen de opdracht om ook vruchten van het land mee te brengen.

Welke vruchten brengen ze mee om aan te tonen hoe goed het land is?



77 % (afgerond)druiven 
6 % (afgerond)citrusvruchten
17 % (afgerond)vijgen

De verkenners brachten een druiventros mee die zo groot was dat ze hem met z'n tweeën aan een stok moesten dragen.



Zie ook de pagina Numeri.
Zie ook debijbel.nl.



In de Bijbel staan gelijkenissen; verhalen waarmee Jezus iets duidelijk wil maken. In het evangelie volgens Matteüs vertelt hij over een man die op reis gaat en zijn geld in beheer geeft aan zijn dienaren.

Hoeveel dienaren ontvangen talenten van hun heer?



9 % (afgerond)vijf
3 % (afgerond)tien
86 % (afgerond)drie 
1 % (afgerond)twee

De man geeft talenten aan drie dienaren. De eerste krijgt vijf talent; de tweede twee talent en de derde één talent.



Zie ook de pagina Matteüs.
Zie ook debijbel.nl.
Zie ook christipedia.nl.



In het evangelie volgens Lucas, in het Nieuwe Testament van de Bijbel, staat dat Jozef en Maria Jezus kwijtraken na het pesachfeest in Jeruzalem.

Gaan zij Hem zoeken?



91 % (afgerond)Ja, ze gaan zelfs terug naar Jeruzalem. 
7 % (afgerond)Nee, want ze weten dat Jezus in de tempel, het huis van zijn hemelse Vader hoort te zijn.
2 % (afgerond)Nee, Jezus komt naar hen toe, want Hij weet dat ze ongerust zijn.

Jozef en Maria zoeken drie dagen en vinden Jezus dan in de tempel. Hij is in gesprek met de leraren en vertelt aan Jozef en Maria waarom Hij daar is (Lucas 2:41-52).



Zie ook de pagina Lucas.
Zie ook debijbel.nl.



TOTAALRESULTAAT:
88% goed

Uitleg van de kleuren en symbolen:
GOED GEKOZENhet juiste antwoord (door jou gekozen)
FOUT GEKOZENeen fout antwoord (door jou gekozen)






Beter Spellen Beter Rekenen NU Beter Engels NU Beter Duits NU Beter Frans NU Beter Spaans Beter Bijbel

© 2015 - Martin van Toll Producties
en watzegtdebijbel.nl