|
2621 actieve gebruikers Inloggen bestaande gebruiker Aanmelden nieuwe gebruiker Naar mobiele versie |
||||
In het derde boek van de Bijbel, Leviticus, worden veel voorschriften gegeven voor de offers; ook hoe offers gebracht moesten worden.
Wie mocht(en) die offers brengen aan God?
Offers moesten gebracht worden door elke Israëliet, maar de priesters moesten dit bereiden en offeren op het altaar. Ze worden in de Bijbel de zonen van Aäron genoemd.
In Spreuken wordt geschreven over de veilige plaats voor een rechtvaardige. De Naam van de HEER is die veilige plaats.
Hij wordt vergeleken met een ........ .
"De Naam van de HEER is een sterke toren," zegt Spreuken 18:10.
Ook in Rechters 9:51 wordt geschreven over een versterkte toren.
In Lucas staat: "Een stem roept in de woestijn: 'Maak de weg van de Heer gereed, maak recht zijn paden! Iedere kloof zal worden gedicht, elke berg en heuvel geslecht, kromme wegen recht gemaakt, hobbelige wegen geëffend; en al wat leeft zal zien hoe God redding brengt.'"
Wie is hier de spreker?
Deze tekst gaat over Johannes, de zoon van Zacharias, ook wel Johannes de Doper genoemd.
Johannes is een van de twaalf leerlingen van Jezus. Hij wordt weleens de apostel van de liefde genoemd.
Hij heeft 'het evangelie volgens Johannes' geschreven en daarnaast nog drie brieven.
Welke brief is het langst?
De eerste brief van Johannes heeft vijf hoofdstukken en bevat veel informatie die ook in het evangelie volgens Johannes staat. De tweede en derde brief van Johannes bestaan beide uit slechts één hoofdstuk en zijn waarschuwingen om dicht bij de waarheid te blijven.

© 2015 - Martin van Toll Producties |