|
0 actieve gebruikers Inloggen bestaande gebruiker Aanmelden nieuwe gebruiker Naar mobiele versie |
||||
Genesis vertelt dat de mens en zijn vrouw de eerste zonde begaan.
Ze nemen beiden van de vrucht van de verboden boom. Ze zijn nu bang voor God en willen Hem niet ontmoeten. Als God hun vraagt of ze van de verboden boom hebben gegeten wijzen zij naar elkaar.
De mens (Adam) antwoordt: "De vrouw die U mij hebt gegeven om mij terzijde te staan ........ ."
De mens antwoordde: "De vrouw die U mij hebt gegeven om mij terzijde te staan, gaf mij vruchten van de boom en toen heb ik ervan gegeten." "Waarom heb je dat gedaan?" vroeg de HEER God aan de vrouw. En zij antwoordde: "De slang heeft me misleid en toen heb ik ervan gegeten." (Zie Gen. 3:12,13).
Het volk Israël luistert niet meer naar de HEER. Jeremia moet om die reden van God zijn hoofdhaar afscheren.
Het is een teken van ........ .
Het is een handeling van schaamte en ontsteltenis, die meer voorkomt in de Bijbel. Zie onder andere Job 1:20 en Micha 1:16.
In het evangelie volgens Matteüs staat dat de farizeeën aan Jezus vragen of het geoorloofd is om op de sabbat te genezen.
Wat antwoordt Jezus?
In de Bijbel zegt Jezus: "Stel dat u maar één schaap hebt en dat valt op sabbat in een kuil, wie van u zou het niet vastgrijpen en het er weer uit halen?"
In Lucas 15 gaat het over het zoeken naar een verloren schaap. En in Lucas 11 is sprake van een vriend, die ’s nachts drie boden wil lenen, maar in deze Bijbelgedeelten gaat het niet over de sabbat.
Jezus is na zijn opstanding meerdere keren verschenen aan gelovigen.
Aan wie is Christus volgens de brief aan de Korintiërs op het laatst verschenen?
Christus is op het laatst aan Paulus verschenen, ook al vond die zichzelf daartoe niet waardig omdat hij de gemeente van God had vervolgd.

© 2015 - Martin van Toll Producties |