2720 actieve gebruikers Inloggen bestaande gebruiker Aanmelden nieuwe gebruiker Naar mobiele versie |
||||
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Wie heeft deze afgod gemaakt?
Mozes was veertig dagen lang op de berg en sprak met God. Het volk werd ongeduldig en toen maakte de broer van Mozes, Aäron, een gouden kalf als afgodsbeeld. Hun zus Mirjam wordt niet genoemd in deze geschiedenis.
De Bijbel zegt: "Het volk wachtte lang op Mozes. Toen hij maar niet van de berg afkwam, verdrongen ze zich om Aäron en eisten van hem: ‘Maak een god voor ons die voor ons uit kan gaan, want wat er gebeurd is met die Mozes, die ons uit Egypte heeft geleid, weten we niet.’ Aäron antwoordde: ‘Neem dan uw vrouwen, zonen en dochters hun gouden oorringen af en breng die bij mij.’ Hierop deden alle Israëlieten zonder aarzelen hun gouden oorringen af en gaven die aan Aäron. Alles wat ze hem brachten smolt hij om en hij goot er een beeld van in de vorm van een stierkalf. Het volk riep uit: ‘Israël, dit is je god, die je uit Egypte heeft geleid!’"(Exodus 32:1-4.)
In het Bijbelboek Spreuken, geschreven door Salomo, staan bijzondere uitspraken.
De meeste mensen hebben graag vrienden, maar volgens Salomo raakt degene die veel vrienden heeft, snel geruïneerd.
Hij zegt dat een echte vriend meer waard is dan ........ .
Spreuken 18:24 zegt dat een echte vriend beter is dan een broer.
Vergelijk ook eens 1 Samuel 20, waar het gaat over de vriendschap tussen David en Jonatan.
Ook staat in Genesis 18:27-33 hoe God met Abraham omgaat als met een vriend.
Een van de vier evangeliën in de Bijbel is geschreven door Johannes. Hij vertelt dat Jezus meer dan 5000 mensen te eten geeft van vijf broden en twee vissen.
Wat blijft er over, nadat iedereen verzadigd is?
In Johannes 6 staat dat de leerlingen het overgebleven brood verzamelen. Twaalf manden vol. Jezus wil niet dat er iets verloren gaat.
Een hogepriester uit het Oude Testament bracht God offers om vergeving voor de zonden te vragen. Jezus wordt in het Nieuwe Testament in de Hebreeënbrief ook vaak Hogepriester genoemd.
Is er verschil tussen Jezus en de hogepriesters uit het Oude Testament?
Hebreeën legt uit dat hogepriesters uit het Oude Testament, zelf 'ten prooi konden vallen aan zwakheden', met andere woorden: ze konden zondigen. Jezus kon niet zondigen. Dit maakt dat Hij de enige hogepriester is die volmaakt was en daarom zelf ook het offer voor de mensheid kon worden.
© 2015 - Martin van Toll Producties |