|
0 actieve gebruikers Inloggen bestaande gebruiker Aanmelden nieuwe gebruiker Naar mobiele versie |
||||
In het vijfde boek van de Bijbel, in Deuteronomium, worden verschillende voorschriften genoemd. Zo wordt er bijvoorbeeld gezegd wat men niet moet doen als men een verdwaald rund of schaap van een ander aantreft.
Wat moet men dan niet doen?
In Deuteronomium 22:1 staat: "Als u een verdwaald rund of schaap van een ander aantreft, moet u daar niet uw schouders over ophalen."
In het vervolg van dit vers staat dat men het dier meteen moet terugbezorgen. Men mag het dier dus niet slachten of zichzelf toe-eigenen, maar dat staat er niet letterlijk.
In het Spreukenboek wordt gezegd wat God doet als iemands levensweg behaaglijk (aangenaam) is in Gods ogen.
Wat?
In het Spreukenboek staat: "Als de weg die iemand gaat de HEER behaagt, laat Hij zelfs zijn vijand vrede met hem sluiten."
Na de opstanding van Jezus gaan, volgens het Lucasevangelie, Kleopas en zijn metgezel van Jeruzalem naar Emmaüs. Jezus loopt met hen mee, maar ze herkennen Hem in eerste instantie niet.
Wanneer zien ze wie Hij is?
De Bijbel zegt: "Toen Hij met hen aanlag voor de maaltijd, nam Hij het brood, sprak het zegengebed uit, brak het en gaf het hun. Nu werden hun ogen geopend en herkenden ze Hem."
(Lucas 24:13-35.)
In de brief aan de Hebreeën staat dat Abraham als hij geroepen wordt, door geloof gehoorzaam op weg gaat naar een plaats die hij in bezit zal krijgen.
Weet Abraham waar hij heengaat?
Abraham werd door God geroepen om zijn land te verlaten. In Genesis 12 staat alleen dat God zegt dat hij naar het land moet gaan dat God hem zal wijzen.

© 2015 - Martin van Toll Producties |