|
2617 actieve gebruikers Inloggen bestaande gebruiker Aanmelden nieuwe gebruiker Naar mobiele versie |
||||
In Nehemia staat dat het volk tot inkeer komt en zich verplicht om te gaan leven volgens de wet van God die door Mozes, Gods dienaar, was gegeven. Ze drukken zich daarbij sterk uit.
Ze 'beloven' het onder ........ .
Zij verplichten zich onder zelfvervloeking en onder ede om zich aan alle geboden, rechtsregels en voorschriften van de wet van Mozes te houden.
Kan een dode vlieg nog iets doen volgens Prediker?
Eén dode vlieg kan een hele kostbare zalf bederven.
In Prediker 10:1 staat: “Een kostbare zalf bederft al door één dode vlieg, een beetje dwaasheid maakt de beste wijsheid ranzig."
Elk van de ‘kleine profeten’ heeft een bepaald thema of rode draad. Welke profeet zou je ‘de profeet van de dag van de HEER’ kunnen noemen?
Het boek Joël telt vier hoofdstukken waarin vijf keer gesproken wordt van de dag van de HEER. Jona, Micha en Habakuk benoemen deze dag niet.
In de profetieën van Amos, Obadja, Sefanja, Zacharia en Maleachi komt de dag van de HEER ook aan de orde, maar niet zo veelvuldig als in Joël.
In Lucas geeft een wetgeleerde een helder antwoord op een wedervraag die Jezus hem stelt. Daarna zei Jezus: "Doe dat en u zult leven."
De wetgeleerde is niet tevreden en vraagt Jezus vervolgens wie zijn naaste dan wel is.
Waarom stelde de wetgeleerde deze vervolgvraag?
In Lukas 10:29 staat dat de wetgeleerde zijn gelijk wilde halen (HSV: zich wilde rechtvaardigen).

© 2015 - Martin van Toll Producties |