2845 actieve gebruikers Inloggen bestaande gebruiker Aanmelden nieuwe gebruiker Naar mobiele versie |
||||
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
De Israëlieten worden in de woestijn aangevallen door de Amelekieten. Mozes geeft Jozua opdracht tegen hen ten strijde te trekken, maar gaat zelf op de heuveltop staan.
Op welke momenten is Israël aan de winnende hand?
Zolang Mozes zijn armen opgeheven houdt, is Israël aan de winnende hand. Wanneer Mozes vermoeid raakt, ondersteunen Aäron en Chur hem, zodat hij zijn armen omhoog kan blijven houden.
In het Bijbelboek Spreuken wordt de mens aangeraden op God te vertrouwen.
Zo staat er in hoofdstuk 16 bijvoorbeeld: "Vertrouw bij je werk op de HEER en ........ .
De Bijbel zegt: "Vertrouw bij je werk op de HEER en je plannen zullen slagen."
God belooft ons geen rijkdom. Je verstand mag je gewoon gebruiken, maar vertrouw op de Heer!
Een heel bekend Bijbelvers is Johannes 3:16. "Want God had de wereld zo lief, dat Hij zijn enige Zoon heeft gegeven, opdat iedereen die in Hem gelooft niet verloren gaat, maar eeuwig leven heeft."
Tegen wie zegt Jezus dit?
Nikodemus was een van de Joodse leiders. Hij kwam in de nacht naar Jezus toe. De Bijbel geeft niet de reden daarvan, maar aannemelijk is dat Nikodemus niet gezien wilde worden door de andere farizeeën.
God is de Schepper van alle dingen.
In de brief aan de Hebreeën, in het Nieuwe Testament van de Bijbel, staat: "Niets van wat geschapen is blijft voor Hem ........ ."
"Niets van wat geschapen is blijft voor Hem verborgen, alles is onverhuld en volkomen zichtbaar voor de ogen van Hem aan wie wij rekenschap moeten afleggen (Hebreeën 4:13)."
God heeft alles geschapen; niets is onzichtbaar voor Hem.
© 2015 - Martin van Toll Producties |